RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Aksident fatal mes trenit tё udhёtareve dhe njё veture

aksident-fatal-mes-trenit-tё-udhёtareve-dhe-njё-veture

Më datë 6 korrik 2023 rreth orës 12:45, Policia është informuar se në fshatin Videjё-Klinё, ka ndodhur njё aksident mes trenit tё udhёtareve dhe njё veture.

Policia menjëherë ka dalë në vendngjarje, aty ёshtё kuptuar qё si pasoje e aksidentit njё person (vozitёsi i veturёs) ёshtё lënduar rёndё, i njëjti ёshtё dёrguar nё emergjencёn e spitalit rajonal nё Pejё, aty nga ekipi mjekësor ёshtё konstatuar vdekja e viktimës

Me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit trupi i viktimës dërgohet në institutin e mjekësisë ligjore në Prishtinë për obduksion.

Related posts

Niset anija e parë nga porti i Odesës që nga prishja e marrëveshjes së grurit

admin

Aksident me disa të plagosur në rrugën Lezhë-Shkodër, i përfshirë automjeti nga Kosova

admin

Franca kërkon ndihmë nga Izraeli për t’u përballur me protestat

admin