RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Avioni i parë me ndihma humanitare nga Turqia për banorët e Gazës ateroi në Egjipt

avioni-i-pare-me-ndihma-humanitare-nga-turqia-per-banoret-e-gazes-ateroi-ne-egjipt

Avioni i parë i Turqisë që transportonte ndihma humanitare për banorët e Gazës ateroi në Egjipt, transmeton Anadolu.

Në postimin e bërë në llogarinë X të Gjysmëhënës së Kuqe Turke thuhet se avioni transportonte materiale ndihme për Gazën, të siguruara me mbështetjen e qytetarëve të Turqisë.

Avioni ushtarak do të dërgojë ndihma për banorët e Gazës në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes së Turqisë dhe Presidencën e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD).

Related posts

Kina: SHBA-ja po saboton sistemin e tregtisë shumëpalëshe

admin

Kurti përplaset me Brnabiqin në Slloveni: Serbia as sanksione nuk i ka vendosur Rusisë

rezart morina

Erdoğan: Izraeli me ndërprerjen e furnizimeve përpiqet të parandalojë që të dëgjohet e vërteta në Gaza

admin6