RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Festa e Kurban Bajramit, Kurti me ministra viziton BIK-un: Nga sakrifica buron sinqeriteti

festa-e-kurban-bajramit,-kurti-me-ministra-viziton-bik-un:-nga-sakrifica-buron-sinqeriteti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, bashkë me disa ministra të kabinetit qeveritar e kanë vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës, me rastin e Kurban Bajramit.

Kurti në urimin e tij tha se kjo festë na e përkujton rëndësinë për sakrificë.

“Sepse pikërisht nga gatishmëria për sakrificë buron sinqeriteti, marrëdhënia e mirë ndërnjerëzore dhe mirësia e solidariteti”, tha Kurti.

Related posts

ARAMCO Saudite me fitime gati 50% me të mëdha gjatë 2022 – VIDEO

admin

Pas temperaturave të larta, paralajmërohen përmbytje në Angli

admin

NATO raport të frikshëm për klimën: Kosova deri në vitin 2050 mund të përballet me mungesë të furnizimit me ujë

admin