RTV AHIRETI
FeaturedGjermaniKosovëLajmeLajmet

Forca Ajrore shqiptare hap dyert për pilotët e Forcës së Sigurisë së Kosovës

forca-ajrore-shqiptare-hap-dyert-per-pilotet-e-forces-se-sigurise-se-kosoves

Ministri i Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë, Niko Peleshi ka publikuar foto ku pilotët e FSK-së po marrin pjesë në programin e rifreskimit teorik dhe praktik të fluturimeve me helikopter, i detyrueshëm për ekuipazhet për të mbajtur reflekset e fluturimit.

Ky është postimi i plotë:

Forca Ajrore shqiptare hap dyert për pilotët e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Pilotët e FSK-së do të ndjekin në Bazën Ajrore të Farkës programin e rifreskimit teorik dhe praktik të fluturimeve me helikopter, i detyrueshëm për ekuipazhet për të mbajtur reflekset e fluturimit.

Related posts

Për të parandaluar ikjen e mjekëve, Qeveria aprovon pagesën e 580 specializantëve me vetëfinancim

admin

Komuna e Gjilanit ua lehtëson punën agjëruesve

rezart morina

Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë për të nëntën ditë në Marokun e goditur nga tërmeti

rezart morina