RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Gaza: Banorët fillojnë të ndajnë testamentet në internet pas raportimeve për operacion tokësor nga Izraeli

gaza:-banoret-fillojne-te-ndajne-testamentet-ne-internet-pas-raportimeve-per-operacion-tokesor-nga-izraeli

Mes raporteve për një operacion të mundshëm tokësor izraelit në Rripin e Gazës, banorët e Gazës kanë filluar të ndajnë testamentet e tyre në internet, duke kërkuar falje nga ata që mund t’u kenë bërë keq dhe duke u shprehur se nuk po e bëjnë këtë nga frika.

Forcat izraelite të sigurisë thuhet se po përgatiteshin për një operacion tokësor në Gaza, në pritje të miratimit politik.

Qëllimi i raportuar i këtij operacioni është çarmatosja e Rripit të Gazës.

Autoritetet izraelite nuk i kanë konfirmuar apo mohuar zyrtarisht këto raporte.

Ndërkohë, Forcat Ajrore të Izraelit kanë kryer sulme të pandërprera ajrore në Gaza, duke synuar zonat e përdorura nga grupet e rezistencës palestineze Hamasi dhe Xhihadi Islamik, duke hedhur mijëra bomba. /mesazhi

Related posts

IKShPK: Bien vlerat e manganit në Liqenin e Badocit, uji i gatshëm për pije

admin6

Osmani nga Sarajeva: Lufta kundër korrupsionit, prioritet i OSBE-së

admin

Ministri turk i Mbrojtjes dhe homologu i tij grek vizitojnë rajonin e prekur nga tërmetet

admin