RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli u thotë banorëve të Gazës që të përdorin dy rrugë për të evakuuar nga jugu

izraeli-u-thote-banoreve-te-gazes-qe-te-perdorin-dy-rruge-per-te-evakuuar-nga-jugu

Ushtria izraelite thotë se do të lejojë lëvizjen e sigurt për palestinezët në Gaza që të lëvizin nga Beit Hanoun në veri në Khan Younis në jug midis orës 10:00 dhe 16:00.

Zëdhënësi Avichay Adraee tha se banorët mund të udhëtojnë në dy rrugë të caktuara: Al-Bahr dhe Salah Al-Din, “pa asnjë dëm”.

“Nëse kujdeseni për veten dhe të dashurit tuaj, shkoni në jug sipas udhëzimeve”, shkroi ai në arabisht në X. /mesazhi

Related posts

Prijësi i Dubait viziton fushatën e ndihmës për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri

admin

Kurti takoi policët e aksionit kundër kontrabandës në veri: Qeveria e përkushtuar në luftimin e krimit të organizuar

admin

Francezët vazhdojnë trazirat në Paris

admin