RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli vazhdon dërgimin e tankeve dhe automjeteve të blinduara në kufirin e Gazës

izraeli-vazhdon-dergimin-e-tankeve-dhe-automjeteve-te-blinduara-ne-kufirin-e-gazes

Ushtria izraelite vazhdon të dërgojë intensivisht tanke dhe mjete të blinduara në kufirin e Gazës, raporton Anadolu.

Ushtria izraelite, e cila ka bombarduar Rripin e Gazës së bllokuar, që nga e shtuna e 7 tetorit po grumbullohet në kufi.

Ekipi i Anadolu-t filmoi dhjetëra tanke dhe automjete të blinduara që po dërgoheshin në rajonin kufitar.

Nga ana tjetër, vazhdojnë të lëshohen raketa nga Gaza në përgjigje të sulmeve izraelite.

Related posts

Borrell takon Guterres, flasin për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

rezart morina

BE do të publikojë hapat e mëtejshëm për krizën energjetike

admin

Kur mund të bëhet liberalizimi i vizave për shtetasit e Kosovës? | Bahri Cani

admin