RTV AHIRETI
Lajme

Konjufca: S’pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite

konjufca:-s’pres-dicka-te-rendesishme-nga-takimi-kurti-vuciq,-asociacioni-s’eshte-ne-rend-dite

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, e ka komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.

Konjufca ka thënë se se nuk pret diçka të rëndësishme dhe esenciale nga ky takim.

Në një prononcim për media, Konjufca ka theskuar se nuk në rend të ditës për Kosovën nuk është çështja e Asociacionit, por zbatimi i Marrëveshjes Bazë nga Serbia.

“Nuk pres diçka të rëndësishme dhe esenciale. Nuk pres nga Serbia që ajo do ta zbatojë Marrëveshjen Bazike. Kurrfarë Asociacioni nuk është në rend dite për Republikën e Kosovës, njëherë për njëherë”, ka thënë Konjufca për RTV21.

The post Konjufca: S’pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Erdogan është fitues i zgjedhjeve në Turqi

admin

Kurti priti në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott

admin

Policia vazhdon luftën kundër kontrabandës – konfiskon sasi të madhe të duhanit në një fshat të Vitisë

admin