RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Numri i pa’lestinezëve të vr’arë sot në kampin e refugjatëve Nuseirat është rritur në 210

numri-i-pa’lestinezeve-te-vr’are-sot-ne-kampin-e-refugjateve-nuseirat-eshte-rritur-ne-210

Sipas Zyrës Qeveritare për Media në Gaza, “masakra izraelite që ndodhi sot në kampin e refugjatëve Nuseirat ka çuar në vrasjen e 210 palestinezëve dhe plagosjen e më shumë se 400”.

Në një deklaratë në kanalin e saj zyrtar Telegram, zyra e mediave tha se të lënduarit u dërguan në spitalin al-Awda në kamp dhe në spitalin e martirëve Al-Aksa në Deir el-Balah.

Related posts

Modernizohen turbinat e KEK-ut, Kurti: S’do të ketë nevojë për riparime të shpeshta

rezart morina

Osmani udhëton për në Uashington me ftesë të Blinken-it

RTI

Kryeministri holandez kërkon falje në emër të qeverisë për përfshirjen e kaluar të vendit në skllavëri

admin