RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Për herë të parë, policia dhe KFOR-i patrullojnë së bashku në Bondsteel

per-here-te-pare,-policia-dhe-kfor-i-patrullojne-se-bashku-ne-bondsteel

Forcat e Policisë së Kosovës (rajoni i Ferizajt) dhe KFOR kanë patrulluar sëbashku në kampin ushtarak Bondsteel.

Të pranishëm ishin drejtori i përgjithshëm për rajonin e Ferizajt, Faton Pllana, zv.drejtori Qazim Reka, komandanti Ismet Dervishi.

Për here të parë në bashkëpunim me ASG Balkans dhe komandantin e tyre Kolonel Terry Saul, në manifestimin 25 vjetorit të kompit Bondstel policia e Kosoves se bashku me KFOR- in Amerikan u kujdesen per sigurinë dhe mbarvajtjen e manifestimit.

Aty morën pjesë numër i madh i vizitorëve. Mysafir special ishin presidentja Vjosa Osmani, Rifat Jashari… etj.

Related posts

OKB dërgon 3 mijë tenda për të prekurit nga tërmeti në Turqi

rezart morina

Forcat izraelite vrasin 5 palestinezë në kampin e refugjatëve Al-Far’a në Bregun Perëndimor

rezart morina

Libani paraqet ankesë ndërkombëtare kundër Izraelit për bllokimin e GPS-it

RTI