RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Postblloku i ushtrisë izraelite lejon vetëm gratë të ikin në jug të Gazës

postblloku-i-ushtrise-izraelite-lejon-vetem-grate-te-ikin-ne-jug-te-gazes

Duke folur për Al Jazeera, gazetari Jihad Abu Shanab tha se forcat izraelite i udhëzuan ata që largoheshin nga spitali al-Shifa të largoheshin përmes rrugës Salah al-Din.

“Megjithatë, ne morëm rrëfime nga dëshmitarë okularë se ushtarët izraelitë janë vendosur përgjatë rrugës Salah al-Din. Kjo është rruga që ndan pjesën veriore të Gazës nga jugu. Forcat pushtuese izraelite ngritën një pikë kontrolli ku burrave u mohohet hyrja në jug, ndërsa grave u lejohet të largohen.

Related posts

Largimi i kryetarëve shqiptarë nga posti, KQZ-ja gati për ‘referendumin’ e nesërm, në katër komunat veriore të Kosovës

admin

Australia siguron 450 mijë doza të vaksinës kundër lisë së majmunit

admin

149 persona të Mbrojtjes Civile kanë marrë paga pa qenë në marrëdhënie pune

admin