RTV AHIRETI
Lajme

Rëntgeni në Klinikën e Pulmologjisë jashtë funksionit si pasojë e depërtimit të ujit

rentgeni-ne-kliniken-e-pulmologjise-jashte-funksionit-si-pasoje-e-depertimit-te-ujit

Reshjet e dendura të shiut që kanë rënë mbrëmë në Prishtinë, kanë përfshirë edhe Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, ku si pasojë e intensitetit të lartë të tyre, rrjeti i përpunimit të kanalizimit nuk ka arritur të përballojë sasinë e ujit.

Si pasojë uji ka depërtuar në bodrumin e Klinikë së Pulmologjisë. Një ditë pas, rëntgeni në këtë klinikë nuk është duke punuar për shkak të depërtimit të ujit.

 

The post Rëntgeni në Klinikën e Pulmologjisë jashtë funksionit si pasojë e depërtimit të ujit first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Nuk arriti objektivin në zgjedhjet për PE/ Kyriakos Mitsotakis riformaton qeverinë! Ja emrat e ministrave

admin

VIDEO/ Protestuesit në Kenia i vënë flakët Parlamentit pas miratimit të ligjit për taksat e reja! Qëllohen për vdekje disa demonstrues

admin

Pas djegies së Kuranit në Suedi, në 40 shtete të botës u kënduan hatme të Kuranit

admin