RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rritet tensioni në Bregun Perëndimor ndërsa vazhdojnë sulmet e Izraelit në Gaza – VIDEO

rritet-tensioni-ne-bregun-perendimor-ndersa-vazhdojne-sulmet-e-izraelit-ne-gaza-–-video

Derisa konflikti izraelito-palestinez hyn në ditën e 7-të, tensionet po rriten në Bregun Perëndimor të pushtuar, përfshirë Kudsin Lindor, raporton Anadolu.

Teksa forcat izraelite mbajnë të mbyllura shumë kalime në Bregun Perëndimor, ata nuk lejojnë hyrjen ose daljen nga qytetet dhe fshatrat palestineze në rajon.

Për shkak të pikave të shumta të kalimit ushtarak izraelit dhe mbylljeve të rrugëve, Bregu Perëndimor është ndarë në kantone të vogla, ndërsa shkollat, bizneset dhe institucionet publike në zonë janë të mbyllura.

Banorët e rajonit që folën për Anadolu deklaruan se ushtarët izraelitë përdorën plumba të vërtetë në vend të bombave me gaz dhe plumba gome gjatë protestave në solidaritet me Gazën.

Related posts

Senatori Peters dhe ambasadori Hovenier takohen me Ministrin Mehaj

admin

Franca përgatitet të dëbojë emigrantët e parregullt nga territori ishullor Mayotte

admin

1.5 milion qytetarë të Kosovës shkuan në Shqipëri në periudhën maj-korrik

rezart morina