RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Rusi, të paktën 8 persona humbën je’tën në një zj’arr në rajonin e Moskës

rusi,-te-pakten-8-persona-humben-je’ten-ne-nje-zj’arr-ne-rajonin-e-moskes

Të paktën 8 persona e kanë humbur jetën nga zjarri që shpërtheu në një ndërtesë në rajonin e Moskës në Rusi, transmeton Anadolu.

Në deklaratën me shkrim të Komitetit Hetimor Rus thuhet se vazhdojnë hetimet për zjarrin që shpërtheu dje në një ndërtesë në rajonin e Moskës.

Zjarri ka shpërthyer në katin e 5-të të ndërtesës dhe më pas është përhapur dhe është konstatuar se 8 persona kanë humbur jetën.

Vazhdojnë hetimet dhe punimet e nevojshme për shpërthimin e zjarrit në ndërtesë dhe se ndër shkaqet e zjarrit mund të jetë lidhja e gabuar e kabllove elektrike.

Related posts

Zjarr i madh në Katar, pranë një vendgrumbulli të tifozëve – VIDEO

admin

Sot heshtje zgjedhore në Shqipëri, nesër qytetarët zgjedhin 61 kryebashkiakët e rinj

admin

Irlanda do të shpallë njohjen e shtetit palestinez të mërkurën

admin6