RTV AHIRETI
Lajme

Siguria në Kosovë, KFOR-i me trajnim për kontrollin e turmave dhe trazira

siguria-ne-kosove,-kfor-i-me-trajnim-per-kontrollin-e-turmave-dhe-trazira

Njësia e Specializuar të KFOR-it ka mbajtur trajnim për kontrollin e trazirave dhe turmave.

Kështu bëhet e ditur në një njoftim të KFOR-it në Facebook.

“KFOR-i vazhdon të zbatojë mandatin e tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt për të gjithë njerëzit që jetojnë në Kosovë.

KFOR-i është reaguesi i tretë i sigurisë, pas Policisë së Kosovës dhe misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit (EULEX), me të cilët punojmë në koordinim të ngushtë”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

The post Siguria në Kosovë, KFOR-i me trajnim për kontrollin e turmave dhe trazira first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Greqia përsërit optimizmin e saj për marrëdhëniet me Turqinë

admin

Pronari i “Shtëpisë së verdhë”: Marty e Baraybar donin t’i merrnin eshtrat në Zonën e Gurit për të thënë “ja çfarë kanë bërë Thaçi e Haradinaj”

admin

Shefi i diplomacisë spanjolle: Zgjerimi i konfliktit në Lindjen e Mesme do të ishte një “katastrofë”

rezart morina