RTV AHIRETI
Lajme

Temperaturat e larta, Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit apelon qytetarët dhe bjeshkatarët: Mos ndizni zjarre në male

temperaturat-e-larta,-sherbimi-i-kerkim-shpetimit-apelon-qytetaret-dhe-bjeshkataret:-mos-ndizni-zjarre-ne-male

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës iu kanë bërë thirrje qytetarëve dhe bjeshkatarëve që të mos ndezin zjarr në male duke rrezikuar përhapjen e tyre për shkak të temperaturave të larta që po mbretërojnë në vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ata kanë thënë se s’duhet të lejojnë që të dëmtohet pasuria e Kosovës duke shkaktuar zjarre në male.

“Ditëve në vijim nga shërbimet meteorologjike paralajmërohet se mbi vendin tonë do të mbretërojnë temperatura të larta.

Andaj keni kujdes, dhe mos u bëni shkaktar i përhapjes së zjarreve në malet tona të bukura.
E nëse qytetarët vërejnë zjarre në male atëherë mund të thërrasin në këto numra telefoni: 112, 192, 193. /Telegrafi/

The post Temperaturat e larta, Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit apelon qytetarët dhe bjeshkatarët: Mos ndizni zjarre në male first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Shifrat e fundit të viktimave në Palestinë

admin

Kurti nga Zvicra fton bizneset private të investojnë në Kosovë

admin

Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

rezart morina