RTV AHIRETI
Lajme

Tensione para Bashkisë së Tiranës, protestuesit djegin goma dhe përplasen me policinë

tensione-para-bashkise-se-tiranes,-protestuesit-djegin-goma-dhe-perplasen-me-policine

Në ambientet e jashtme të Bashkisë së Tiranë po mbahet këtë të hënë protesta e 11-të e organizuar nga Aleanca për Teatrin mbështetur nga Rithemelimi dhe Partia e Lirisë.

Protesta është tensionuar dhe mes protestuesve dhe policëve ka pasur përplasje.

Protestuesit kanë arritur të t’i vënë flakën disa gomave pavarësisht përpjekjeve të policisë për ti ndaluar.

Gjithashtu protestuesit kanë hedhur edhe shishe në drejtim të policisë, ku për pasojë raportohet se një nga efektivët ka pësuar lëndime në sy. /Telegrafi/

The post Tensione para Bashkisë së Tiranës, protestuesit djegin goma dhe përplasen me policinë first appeared on Radio Televizioni Iliria.

Related posts

Bashkim Nurboja emërohet UD i Guvernatorit të BQK-së

rezart morina

Me ftesë të Ramës presidentja Osmani udhëton drejt Tiranës

admin

Qeveria e Palestinës: Do të marrim të gjitha masat ligjore për t’iu përgjigjur Izraelit

admin