RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetTurqi

12-vjeçari shpëtohet nga rrënojat 260 orë pas tërmeteve që goditën Turqinë

12-vjecari-shpetohet-nga-rrenojat-260-ore-pas-termeteve-qe-goditen-turqine

Një djalë 12-vjeçar u shpëtua nga rrënojat në provincën Hatay të Turqisë të enjten mbrëma, 260 orë ose 10 ditë pasi dy tërmete të mëdha goditën provincat jugore të vendit.

Në një tjetër shpëtim të mrekullueshëm, ekipet e kërkim-shpëtimit gjetën Osman Halebiye të gjallë nën rrënoja në rrethin Ekinci.

Më pas ai u dërgua në spital. /mesazhi

Related posts

Mbetet në fuqi masa arrest me burg për kryetarin zgjedhur të Bashkisë së Himarës

rezart morina

Protesta nga mbështetësit e Rusisë dhe Ukrainës në Gjermani

admin

Vriten 44 palestinezë nga sulmet e avionëve izraelitë në Rripin e Gazës

admin6