RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

16-vjeçari nxirret i gjallë pas 119 orësh, kishte fjetur me bluzën e ekipit që do të luante të nesërmen

16-vjecari-nxirret-i-gjalle-pas-119-oresh,-kishte-fjetur-me-bluzen-e-ekipit-qe-do-te-luante-te-nesermen

Në Kahramanmaras 16-vjeçari Kamilcan u nxor nga rrënojat 119 orë pas tërmetit shkatërrues në Turqi. Në momentin kur u nxor ai kishte të veshur bluzën e klubit të preferuar të futbollit.

Ai e kishte të veshur bluzën e klubit “Fenerbahçe” natën sepse të nesërmen ekipi kishte një ndeshje. Imazhet që u publikuan qarkulluan nëpër rrjetet sociale nëpër Turqi duke tërhequr edhe vëmendjen e ekipit.

“Sonte, në orën e 119-të, kemi lot në sy, ne pamë mrekulli edhe një herë! Kemi ende shumë ndeshje në vijim, po të presim Kamilcan”, ka shkruar klubi i futbollit në dedikim për adoleshentin, raportoi Cumhuriyet.

Tërmetet në Turqi dhe Siri kanë shkaktuar katastrofë në të dyja vendet. Në Turqi 10 provinca janë prekur rëndë. Pesë ditë pas tërmeteve, janë regjistruar mbi 24,000 viktima në të dyja vendet. /koha

Related posts

Përleshje të reja në Sudan pavarësisht armëpushimit

rezart morina

Shtëpia e Bardhë mohon pretendimin se SHBA-ja ndodhet pas sulmeve ndaj Kremlinit

rezart morina

Ndryshon masa e sigurisë, nga tash ndalohen vetëm maunat me ngarkesë nga Serbia

rezart morina