RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

16 vjetori i pavarësisë së Kosovës festohet edhe në Beograd

16-vjetori-i-pavaresise-se-kosoves-festohet-edhe-ne-beograd

Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd, sot është festuar 16-vjetori i pavarësisë së Kosovës.
Lajmin e ka bërë të ditur veprimtari Ragmi Mustafi, i cili tha se nën organizimin e Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës dhe Ambasadorit, Jetish Jashari, sot është shënuar 16-vjetori i pavarësisë së Republikës së Kosovës.

“Sa më parë që Serbia bën hapin e domosdoshëm për njohjen e pavarësisë së Kosovës aq më parë do të çlirohet nga mendësia e errësuar të viteve 90-ta”, ka shkruar Mustafi në Facebook.

Related posts

Kryeministri hungarez kundër rishikimit të rregullave të BE-së për migrantët dhe azilkërkuesit

rezart morina

Kurti pyet pse Serbia nuk lejon Asociacione një-etnike: Atje jetojnë 21 minoritete

admin

Pyetjet rrjedhin në Viber edhe në pjesën e dytë të Testit të Arritshmërisë

rezart morina