RTV AHIRETI
Shëndetësi

3 probleme shëndetësore që mund t’ju bëjnë tullac në vetëm tre muaj

3-probleme-shendetesore-qe-mund-t’ju-bejne-tullac-ne-vetem-tre-muaj

Dihet se lëkura, flokët dhe thonjtë reagojnë ndaj çdo sëmundjeje. Por dihet më pak se për shkak të stresit, ndryshimit të peshës dhe anemisë, mund të bëhesh tullac në vetëm tre muaj.

Rënia e flokëve është një dukuri e përditshme për shumicën e njerëzve, kështu që u krijon probleme shtesë, si për shembull një vaskë e bllokuar, një tapet plot flokë e të ngjashme.

Megjithatë, rënia e flokëve është një proces krejtësisht normal dhe i ndodh pothuajse të gjithëve. Megjithatë, është e rëndësishme të dini arsyet e rënies së flokëve dhe si t’i minimizoni ato.

Mesatarisht, një person humbet 80 flokë në ditë. Një studim i kryer në Britani zbuloi se humbja e flokëve është shumë më e zakonshme tek gratë sesa tek burrat dhe se një në tre gra ka probleme tepër të mëdha me rënien e flokëve.

Related posts

Zemërimi e dëmton shëndetin më shumë sesa trishtimi

admin

OBSH: 1 në 6 vdekje nga kanceri | I gjirit më i përhapuri, i mushkërive më fatali

rezart morina

Si të liroheni sa më shpejt nga viruset?

rezart morina