RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

31 palestinezë vriten në sulmin ajror izraelit në kampin e refugjatëve Jabalia në veri të Gazës

31-palestineze-vriten-ne-sulmin-ajror-izraelit-ne-kampin-e-refugjateve-jabalia-ne-veri-te-gazes

Kampi i refugjatëve Jabalia është goditur masivisht në orët e fundit.

Dymbëdhjetë shtëpi janë shkatërruar plotësisht për shkak të sulmeve të shumta ajrore, duke marrë jetën e më shumë se 30 palestinezëve.

Ka ende njerëz nën rrënoja pasi ekipi i mbrojtjes civile nuk mund t’i evakuojë më për shkak të mungesës së pajisjeve.

Sulmet që janë kryer kundër kampit të refugjatëve Jabalia nuk janë të parat e këtij lloji. Ajo ishte bombarduar më parë, duke vrarë më shumë se 100 palestinezë në raste të veçanta që nga fillimi i luftimeve.

Related posts

Bandat serbe sulmojnë me armë zjarri Policinë e Kosovës

admin

Dogana e Kosovës me aksion në Prishtinë, cak barnatoret

rezart morina

Kamera që xhiroi mizorinë në Reçak

admin