RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

75 pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitalet e vendit

75-paciente-me-covid-19-po-trajtohen-ne-spitalet-e-vendit

Është rritur numri i të infektuarve me COVID-19, përgjatë javëve të fundit.

Si pasojë pati edhe rritje të numrit të atyre të cilët kërkojnë trajtim shëndetësorë në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme.

Tani për tani në kuadër të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme janë 75 pacientë të infektuar me koronavirus, të cilët po vazhdojnë të trajtohen, transmeton lajmi.net.

Njoftimi i plotë:

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës po trajtohen 75 pacientë me Covid-19.

Raporti i datës 9 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 25 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje

Mjekim Intensiv Qendror, 1 rast

Spitali i Gjakovës, 15 pacientë

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 3 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient.

Related posts

Nga kafja te krepat, ja 10 ushqimet për të nisur ditën!

rezart morina

Aktakuzë ndaj katër personave, dyshohen për fajde dhe shpëlarje të parave

admin

Prokuroria jep detaje për arrestimin e Naim Murselit, i cili dyshohet se ishte i përfshirë në vrasjen e bashkëshortes

admin6