RTV AHIRETI
-SerbibeogradKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditNATOsulmeTë Gjitha

78 ditë bombardime/ Sot 25 vite nga sulmet e NATO-s në Beograd, Millosheviçi nuk pranoi të zgjidhte krizën në Kosovë dhe…

78-dite-bombardime/-sot-25-vite-nga-sulmet-e-nato-s-ne-beograd,-milloshevici-nuk-pranoi-te-zgjidhte-krizen-ne-kosove-dhe…

Pak pas orës 19:00 të datës 24 mars 1999, në kryeqytetin e Serbisë, Beograd, dëgjohen sirenat e para. Ato paralajmërojnë fluturimin e aeroplanëve ushtarakë të NATO-s mbi qellin e Serbisë. Pak para orës 21:00, dëgjohet një shpërthim i fuqishëm në fabrikën e aeroplanëve “Lola Utva”, në Pançevë të Serbisë. Flaka dhe tymi mbulon këtë lokacion […]

Related posts

Mbi 7 milionë turistë vizituan Shqipërinë gjatë vitit 2022

admin

Presidenti Erdoğan mori pjesë në takimin e Këshillit NATO-Ukrainë

rezart morina

Borell thërret në takim urgjent Kurtin e Vuçiqin

admin