RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

92 pacientë me COVID po trajtohen në spitalet e Kosovës

92-paciente-me-covid-po-trajtohen-ne-spitalet-e-kosoves

Në klinikat në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme në kuadër të SHSKUK-së janë duke u trajtuar 92 pacientë me COVID-19.

Bazuar në raportin e SHSKUK-së në Infektive janë 30 pacientë, në Pediatri tetë pacientë, në Gjinekologji tetë pacientë, në Neonatologji janë tri foshnje.

Ndërkohë nga 13 pacientë janë në spitalin e Gjakovës dhe Pejës, nëntë në atë të Gjilanit e pesë në të Mitrovicës.

Në Kosovë aktualisht janë 10.830 raste aktive me COVID.

Related posts

‘Kosova është Serbi’, Russia Today nis transmetimin në gjuhën serbe

admin

I bëri Europës thirrje të rrisë reagimin ndaj Rusisë për luftën në Ukrainë, fotot e Macron duke bërë boks shkaktojnë reagime të shumta në Francë

admin

​Çfarë duhet të hani nëse jeni uritur para se të flini?

admin