RTV AHIRETI
Shëndetësi

A keni nivel të lartë të sheqerit? Uleni atë me vetëm dy përbërës

a-keni-nivel-te-larte-te-sheqerit?-uleni-ate-me-vetem-dy-perberes

A keni nivel të lartë të sheqerit në gjak? A keni shprehi të këqija të të ushqyerit? A është pesha juaj mbi mesataren?

Mësoni më shumë rreth simptomave të nivelit të lartë të sheqerit në gjak:

Etje ekstreme;

Uri ekstreme;

Lodhje;

Plagët mund të zgjasin më shumë për të shëruar;

Vizion i turbulluar;

Imunitet i ulët;
Këtu është receta që mund të ndihmoj në përmirësimin e gjendjes suaj:

Shtrydhni lëngun e një qepe të grirë përmes një pëlhure të hollë. Përziejeni atë me lëng limoni.

Pijeni këtë dy herë në ditë.

Kjo recetë nuk është e rekomanduar për gratë shtatzëna ose fëmijët nën moshën 4 vjeç.

Related posts

3 frutat më të mira që do t’ju ndihmojnë të ulni sheqerin në gjak dhe nivelet e kolesterolit

rezart morina

4 rreziqet e shëndetit që ju vijnë nga një pijet e konservuara

rezart morina

Antibiotikët më të fuqishëm që mund t’i merrni në mënyrë natyrale

admin