RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

afer-9-mije-raste-aktive-me-covid-19-ne-kosove

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19.

Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë është se janë shëruar afër 1,500 pacientë.

Megjithatë, shqetësuese mbetet përqindja e lartë e pozitivitetit të rasteve dhe numri i rasteve aktive në Kosovë e që është afër 9 mijë.

Sa i përket vaksinimit, në 24 orët e fundit janë vaksinuar vetëm 65 persona.

Related posts

Finlanda ndihmon me 10 miliardë euro kompanitë e energjisë

admin

Studimi global zbulon shifrat e frikshme, më shumë se 300 milionë fëmijë viktima të abuzimit s*ksual në internet çdo vit

admin

Szunyog mirëpret Strategjinë për të Drejtat e Komuniteteve

rezart morina