RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

afer-9-mije-raste-aktive-me-covid-19-ne-kosove

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19.

Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë është se janë shëruar afër 1,500 pacientë.

Megjithatë, shqetësuese mbetet përqindja e lartë e pozitivitetit të rasteve dhe numri i rasteve aktive në Kosovë e që është afër 9 mijë.

Sa i përket vaksinimit, në 24 orët e fundit janë vaksinuar vetëm 65 persona.

Related posts

Shenjat që mëlçia dërgon për ndihmë

rezart morina

Meloni: Ka nevojë për një Evropë më të guximshme

admin

Konferenca e donatorëve për Sudanin mbahet në Gjenevë gjërsa armëpushimi hyn në ditën e dytë

rezart morina