RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Alarm i rremë për bombë në Aeroportin “Adem Jashari”

alarm-i-rreme-per-bombe-ne-aeroportin-“adem-jashari”

Kërcënim për bombë në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” ka rezultuar të jetë i rremë.

Kështu ka bërë të ditur, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Informata është trajtuar nga ana e policisë. Pas kontrolleve të kryera nga njësitet kompetente, nuk është gjetur asgjë e dyshimtë”, ka thënë ajo.

Ahmeti theksoi se njësitet policore janë tërhequr nga ajo zonë, ndërkohë që hetuesit kanë filluar punën për zbardhjen e të gjitha rrethanave që ndërlidhen me këtë rast.

Ndërkohë, Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ është i hapur për fluturime, dhe të gjitha fluturimet do të procesohen si zakonisht.

Related posts

Pronari i “Shtëpisë së verdhë”: Marty e Baraybar donin t’i merrnin eshtrat në Zonën e Gurit për të thënë “ja çfarë kanë bërë Thaçi e Haradinaj”

admin

Trajkoviq: Radoiçiq ka futur banda të armatosura në veri të Kosovës

admin

Policia e Kosovës pranon shtatë dronë si donacion nga SHBA

rezart morina