RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ambasadori Hovenier uron Fitër Bajramin

ambasadori-hovenier-uron-fiter-bajramin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Përmes një postimi në Twitter, Hovenier urimin e tij e ka bërë edhe në gjuhën shqipe, përcjell teve1.info

“Për të gjithë ata që po festojnë Bajramin në Kosovë dhe në mbarë botën: Me Fat Fitër Bajrami, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Bayramınız Kutlu Olsun, Eid Mubarak”, ka shkruar ai.

Related posts

VIDEO/ Donald Trump u qëllua me plumb në vesh, por çfarë ndodhi me aleatin e tij, Rudy Giuliani?

admin

Kleriku irakian bën thirrje për ndaljen e përleshjeve të dhunshme

admin

Rrahmani: Nuk ka më mirë se të jesh prind, ky është qëndrimi im

admin