RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Ambasadori i Kosovës në SHBA takon presidentin Biden në Shtëpinë e Bardhë

ambasadori-i-kosoves-ne-shba-takon-presidentin-biden-ne-shtepine-e-bardhe

Ambasadori kosovar në SHBA, Ilir Dugolli, ka bërë të ditur se ka takuar presidentin amerikan, Joe Biden.

Ai një gjë të tillë e ka njoftuar përmes një postimi në ‘Twitter’, duke u shprehur krenar për marrëdhëniet Kosovë-SHBA, shkruan lajmi.net.

“Krenar për lidhjen unike mes dy vendeve tona.Mirënjohës që miqësia e qëndrueshme mes popujve tanë përcaktohet dhe ushqehet nga vlera të përbashkëta.Të përkushtuar për të thelluar më tej marrëdhëniet Kosovë -SHBA dhe avancimin e prioriteteve tona të përbashkëta”, ka shkruar ambasadori Dugolli.

Related posts

Uzbekistan, presidenti Erdoğan zhvillon bisedime me liderët e tjerë në samitin e SCO-së

admin

Kreu i Hamasit viziton Arabinë Saudite për herë të parë që nga viti 2015 – VIDEO

rezart morina

Hetohet vdekja e 28 vjeçarit në Gostivar, dyshime për vetëvrasje

admin