RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Arrestohet një shtetas izraelit, dyshohet se bashkë me kosovarët mashtronin klientët në “Call Center”

arrestohet-nje-shtetas-izraelit,-dyshohet-se-bashke-me-kosovaret-mashtronin-klientet-ne-“call-center”

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një aksion pasditën e djeshme ndaj punëtorëve të dyshuar për mashtrim në “Call Center”.

Një nga të arrestuarit është shtetas izraelit që dyshohet për mashtrim në vende të ndryshme.

“Në një qendre të thirrjeve janë arrestuar një mashkull shtetas Izraelit, shtatë meshkuj kosovar dhe gjashtë femra kosovare, nën dyshimin e bazuar se përmes komunikimeve telefonike kanë arrit të mashtrojnë persona të ndryshëm në vende të ndryshme. Si prova material janë sekuestruar dy vetura, 167 kompjuter, 3 laptop, 21 telefona mobil, 2 DVR, 2 HDD, 2 USB dhe dokumentacion të ndryshme. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje” thuhet në njoftimin e Policisë.

Related posts

Mitsotakis: Greqia për shkak të përmbytjeve dhe zjarreve në gjendje lufte në kohë paqeje

admin

Largimi i Lajçak? Gazeta sllovene: Po lobohet që ish-presidenti të bëhet emisar i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd

admin

Lajçak: Diskutimet për dinarin vazhdojnë të hënën, marrëveshja duhet të adresohet nga Kurti e Vuçiçi

admin