RTV AHIRETI
Shëndetësi

As që ju shkon në mendje! Ja pse duhet t’i hidhni një majë kripë kafes tuaj

as-qe-ju-shkon-ne-mendje!-ja-pse-duhet-t’i-hidhni-nje-maje-kripe-kafes-tuaj

Aroma e një filxhani kafeje, është ajo që dëshiron pjesa më e madhe e njerëzve sapo hapin sytë.

Por, nëse përdorni temperaturën e gabuar të ujit, kafja juaj nuk do të ketë të njëjtën shije.

Provoni t’i lini kokrrat e kafes për një kohë të gjatë jashtë dhe kafja do ketë shije të hidhët.

Por ka një ‘mashtrim’ të thjeshtë që mund të largojë shijen e hidhët nga filxhan tuaj: Shtoni vetëm një majë kripë!

Kjo metodë largon shijen e hidhët, pa prishur aromën e këndshme të kafesë. Është kaq e thjesht, apo jo?

Related posts

5 përfitime të mahnitshme shëndetësore të vajit të limonit

admin

Shëroni dhimbjet e forta të kokës me farat e limonit

rezart morina

Virozat rriten me temperaturat/ Në qendrat shëndetësore ka një fluks të shtuar të personave që kërkojnë ndihmë

admin