RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Atiq e quan terrorist sulmin e mbrëmshëm me granatë dore ndaj objektit të Komunës

atiq-e-quan-terrorist-sulmin-e-mbremshem-me-granate-dore-ndaj-objektit-te-komunes

ryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq ka reaguar pas sulmit të mbrëmshëm me granatë dore ndaj objektit të komunës.

Atiq e cilësoi këtë sulm terrorist, teksa shtoi se institucionet do të “funksionojnë pavarësisht sulmeve e kërcënimeve të tilla”.

Ai u ka bërë thirrje organeve të rendit që ta trajtojnë me urgjencë këtë rast.

“Sulmi i mbrëmshëm me granatë dore M75 në objektin e komunës sonë është padyshim sulm i organizuar terrorist.

Këto akte kriminale e terroriste që tentojnë të ngjallin frikë nuk do të ia dalin. Institucionet do të funksionojnë pavarësisht sulmeve e kërcënimeve të tilla.

Në anën tjetër, unë i bëj thirrje organeve të rendit dhe të drejtësisë që ta trajtojnë me urgjencë rastin dhe kryesit e këtij sulmi të vihen sa më parë para drejtësisë”, ka shkruar Atiq në një postim në “Facebook”.

Related posts

Reuters për arrestimin e spiunes ruse Daria Aslamova në Kosovë: Rusia aleati kryesor i Serbisë

admin

Ambasada e Turqisë në Tiranë organizon ceremoni përkujtimore për 15 Korrikun

admin

Jeff Bezos zotohet të dhurojë pjesën më të madhe të pasurisë së tij për bamirësi

admin