RTV AHIRETI
Shëndetësi

Banane e pjekur shumë apo pak, kur duhet ta konsumoni për vlera të plota

banane-e-pjekur-shume-apo-pak,-kur-duhet-ta-konsumoni-per-vlera-te-plota

Shija, ngjyra dhe kremoziteti i bananes janë subjekt ndryshimi në varësi të nivelit të pjekjes së këtij fruti. Në varësi të kësaj të fundit është edhe përmbajtja e ushqyesve të bananes.

Related posts

10 ushqimet që krijojnë varësi

rezart morina

Personat që vuajnë nga këto probleme, nuk duhet të konsumojnë hudhra

admin

OBSH për herë të parë thotë se COVID-19 u përhap përmes ajrit

admin6