RTV AHIRETI
BEKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

BE kujton ‘detyrat e shtëpisë’: Kosova rrezikon rrugëtimin evropian, nëse nuk themelon Asociacionin

be-kujton-‘detyrat-e-shtepise’:-kosova-rrezikon-rrugetimin-evropian,-nese-nuk-themelon-asociacionin

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE), Peter Stano, ka thënë të martën se Kosova duhet ta zbatojë urgjentisht detyrimin shumëvjeçar për themelimin e një Asociacioni të komunave me shumicë serbe në vend dhe paralajmëroi se ajo do të përballet me pasoja në rrugën e saj drejt BE-së, nëse dështon ta bëjë këtë. Ai tha se themelimi […]

Related posts

Udhëheqësi i Hamasit u bën thirrje kombeve arabe dhe islame për mobilizim – VIDEO

rezart morina

Bashkia e Bolonjës në Itali ngre flamurin palestinez

RTI

Madrid, presidenti turk takon homologun e tij francez

admin