RTV AHIRETI
BEKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

BE mesazh Kosovës dhe Serbisë: Zbatim i plotë i Marrëveshjes bazike s’ka lidhje me vendimin për anëtarësim në Këshillin e Evropës

be-mesazh-kosoves-dhe-serbise:-zbatim-i-plote-i-marreveshjes-bazike-s’ka-lidhje-me-vendimin-per-anetaresim-ne-keshillin-e-evropes

Bashkimi Evropian (BE) e ka përsëritur të premten se vendimet në Këshillin e Evropës nuk kanë të bëjnë me bllokun drejtpërdrejt, pasi ajo është organizatë tjetër e pavarur evropiane, prandaj u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë t’i zbatojnë detyrimet nga Marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve, për të cilën u pajtuan vitin e kaluar. I […]

Related posts

Përfaqësuesi i Izraelit në OKB fton Guterresin të tërheqë dënimin ndaj sulmeve izraelite

admin

Goditje e fortë tërmeti para mesnate në Italinë e Jugut, ndjehet edhe në Napoli

rezart morina

“Përmbahuni nga përshkallëzimi”- Komisioni Evropian i bën thirrje Iranit, Izraelit dhe aleatëve të tyre: E nevojshme që rajoni të mbetet i qëndrueshëm

admin