RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Besimtarët e fundit nga Kosova mbërrijnë në aeroportin e Xhedes

besimtaret-e-fundit-nga-kosova-mberrijne-ne-aeroportin-e-xhedes

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se grupi i fundit i besimtarëve nga Kosova që kanë marrë rrugën për ta kryer haxhin kanë arritur shëndosh e mirë në aeroportin e Xhedes.

Besimtarët janë nisur menjëherë drejt Mekës për të vazhduar kryerjen e umres.

Këtë vit nga Kosova pritet që haxhin ta kryejnë gjithsej 741 besimtarë./Mesazhi/

 

Related posts

Turqia arreston mbi 40 spiunë të dyshuar të Mossadit, ndiqnin palestinezët

admin

Turqia shpëton 125 emigrantë të parregullt në Detin Egje

admin

BE i thotë lamtumirë qymyrit, 45% e energjisë nga era dhe dielli deri në 2030

admin