RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Biden njofton kandidaturën për president

biden-njofton-kandidaturen-per-president

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden pritet të shpallë të martën rikandidaturën e tij, sipas “TheWashington Post”.

Njoftimi do të bëhet përmes një videomesazhi.

Biden dhe ndihmësit e tij kanë zgjedhur ditën e martë, sepse është përvjetori i katërt i nisjes së fushatës së tij 2020.

Prej disa muajsh, presidenti amerikan ka thënë ose ka lënë të nënkuptohet se do të kandidonte për një mandat të dytë.

Biden i është shmangur një njoftimi zyrtar pasi ai dhe bashkëpunëtorët e tij nuk e kanë ndjerë urgjencën për të nisur një fushatë, sidomos pas një ecurie më të mirë se sa pritej, në mandatin e mesëm nga demokratët. /atsh

Related posts

Gjykatat zgjidhën vetëm 31% të lëndëve të korrupsionit për vitin 2022

rezart morina

Twitter rikthen llogarinë e ish-presidentit amerikan Donald Trump

admin

Osmani falënderon Menendezin për diskutimet në Senat

admin