RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Bie nga dritarja e banesës, humb jetën 22-vjeçari në Gjilan

bie-nga-dritarja-e-baneses,-humb-jeten-22-vjecari-ne-gjilan

Një 22-vjeçar ka humbur jetën pasi ka rënë nga dritarja e banesës së tij në Gjilan.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Ai ka thënë se viktima fillimisht ishte gjetur i shtrirë në rrugë në gjendje të rëndë shëndetësorë.

Më pas ishte dërguar në Qendrën emergjente, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.

“Viktima ( M.K.SH 22 vjeçar) dyshohet të ketë rënë nga dritarja e banesës së tij – i njëjti është dërguar në Qendrën emergjente në Gjilan me urgjencë i përcjell nga patrulla e Policisë, ku edhe përkundër përpjekjeve të mjekëve për ti ofruar ndihmë mjeku kujdestar ka konfirmuar se ai ka ndërruar jetë. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet relevante nga stacioni policor i Gjilanit dhe Hetuesit rajonal të policisë së Kosovës”, ka thënë Elshani.

Rasti është duke u hetuar nga Policia e Kosovës në bashkëpunim me prokurorin e shteti.

Prokurori ka urdhëruar që trupi i viktimës të dërgohet në IML në Prishtinë.

Rasti është cilësuar “Vdekje e dyshimtë”.

Related posts

Kriza energjitike, qeveria greke 5.5 miliardë euro

admin

Reformat për përfaqësim dhe funksionalitet të drejtë në OKB përsëri në axhendë

rezart morina

Këshilltarja lokale e BE-së kërkon shkarkimin e Borrellit e Lajçakut

rezart morina