RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Bie numri i të hospitalizuarve me COVID-19

bie-numri-i-te-hospitalizuarve-me-covid-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur shifrat e pacientëve aktual që po marrin shërbime nëpër klinika e spitale në të gjithë Kosovën.

Ka shënuar rënie numri i të spitalizuarve me Covid-19 në kuadër të klinikave dhe spitaleve të përgjithshme.

76 pacientë janë duke u trajtuar nga Covid-19, bazuar në raportimet e datës 2 gusht 2022.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 26 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 8 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 7 pacientë

Spitali i Gjakovës, 8 pacientë

Spitali i Pejës, 14 pacientë

Spitali i Gjilanit, 7 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë.

Related posts

Shpërthim në një bazë ushtarake në Irak ku janë stacionuar grupe të armatosura pro Iranit, raportohet për të vdekur dhe të plagosur

admin

Shpërthejnë përleshje të dhunshme në Sudanin e shkatërruar nga konflikti

rezart morina

ShBA, 18 ekzekutime të denimit me vdekje gjatë vitit 2022

admin