RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Borrell: Do t’i ftoj Kosovën e Serbinë për takim në Bruksel javën e ardhshme

borrell:-do-t’i-ftoj-kosoven-e-serbine-per-takim-ne-bruksel-javen-e-ardhshme

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, e ka quajtur arrestim kidnapimin e tre policëve të Kosovës nga forcat serbe brenda territorit të Kosovës të mërkurën.

Ai ka bërë të ditur se do t’i ftojë në një takim urgjent Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme në Bruksel

Related posts

Filipinet nuk konsiderojnë aktivizimin e paktit të mbrojtjes reciproke me SHBA pas konfrontimit me Pekinin në Detin e Kinës Jugore

admin

Reuters: Macron trysni Kanadasë të lehtësojë sanksionet ndaj titaniumit të importuar nga Rusia

admin

Gjermania e vlerëson rolin e KFOR-it dhe ndihmën për stabilitetin në Kosovë

admin