RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Borrell: Do t’i ftoj Kosovën e Serbinë për takim në Bruksel javën e ardhshme

borrell:-do-t’i-ftoj-kosoven-e-serbine-per-takim-ne-bruksel-javen-e-ardhshme

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell, e ka quajtur arrestim kidnapimin e tre policëve të Kosovës nga forcat serbe brenda territorit të Kosovës të mërkurën.

Ai ka bërë të ditur se do t’i ftojë në një takim urgjent Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme në Bruksel

Related posts

Sveçla takoi policët në Mitrovicë: Do të vazhdojmë punën e angazhimin tonë me përkushtim të plotë

admin

Rusia paralajmëron Izraelin se dërgimi i armëve në Ukrainë do të “përshkallëzojë krizën”

admin

Zelenskyy: Bota duhet t’i përgjigjet me vendosmëri përpjekjeve ruse për të penguar eksportet e Detit të Zi

admin