RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Bregu Perëndimor, vriten 2 kolonë hebrenj dhe një tjetër plagoset rëndë

bregu-perendimor,-vriten-2-kolone-hebrenj-dhe-nje-tjeter-plagoset-rende

Dy kolonë u vranë dhe një tjetër u plagos rëndë në një sulm të armatosur pranë një vendbanimi hebre në rajonin e Luginës së Jordanit në Bregun Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë me shkrim nga zëdhënësi i ushtrisë izraelite, raportohet se një sulm i armatosur është kryer në një automjet pranë vendbanimit ilegal hebre Hamra në Luginën e Jordanit. Në deklaratë thuhet se njësitë e ushtrisë kanë nisur operacionet e kërkimit në zonë.

Shërbimi i ndihmës emergjente “Ylli i Kuq i Davidit” njoftoi se ata ndërhynë në tre viktima të pavetëdijshme dhe të plagosur rëndë të sulmit të armatosur.

Organizata e Transmetimeve Publike izraelite (KAN) njoftoi se nga sulmi mbetën të vrarë 2 persona dhe një tjetër u plagos rëndë.

Burimet palestineze theksuan se ata që u sulmuan ishin kolonë hebrenj.

Në rrjetet sociale u shpërndanë foto që tregojnë se automjeti i cili u sulmua nga një sulm i armatosur humbi kontrollin dhe u aksidentua.

Related posts

Qabe, ngritet mbulesa në përgatitje për Haxh – VIDEO

admin

Holanda ndalon telefonat celularë në klasa

rezart morina

Pagat në Mbretërinë e Bashkuar bien me ritmin më të shpejtë në 20 vjet gjatë qershorit

admin