RTV AHIRETI
Lajme

Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë ndodhën 44 aksidente trafiku

brenda-24-oreve-te-fundit-ne-kosove-ndodhen-44-aksidente-trafiku

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndodhur 44 aksidente trafiku.

Policia e Kosovës njofton se një aksident ishte me fatalitet, 22 tjerë me persona të lënduar dhe 22 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale, transmeton Telegrafi.

Brenda 24 orëve të fundit, Policia ka shqiptuar edhe 1509 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Po ashtu, në njoftim thuhet se ka arrestuar edhe 14 persona, ku 11 prej tyre janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Related posts

Maqedonia e Veriut blen 18 obusë “Boran” nga Turqia

admin

Franca nis shtetëzimin e plotë të kompanisë së energjisë elektrike EDF

admin

Truqia shënon 570-vjetorin e çlirimit të Stambollit

admin