RTV AHIRETI
Lajme

Britania sanksionon dy grupe ekstremiste, i akuzon për dhunën në Bregun Perëndimor

britania-sanksionon-dy-grupe-ekstremiste,-i-akuzon-per-dhunen-ne-bregun-perendimor

Britania e Madhe ka vendosur sanksione të premten ndaj dy grupeve “ekstremiste” dhe kundër katër individëve në Izrael, të cilët i fajëson për dhunë në Bregun e uzurpuar Perëndimor. Kjo është pakoja më e re e masave britanike kundër kolonëve izraelitë. Ministria e Jashtme e Britanisë tha se grupet Hilltop Youth dhe Lehava e kanë

Related posts

Turqi, rritet në 31.643 numri i viktimave si pasojë e tërmetit

admin

Ikja e të rinjve nga Kosova, shqetësim i madh

rezart morina

Atiq: Çfarëdo problemi që kanë qytetarët, angazhimin e kemi me i rregullu

admin