RTV AHIRETI
BrukselKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Bruksel/ Dështim i ri në bisedimet për dinarin serb

bruksel/-deshtim-i-ri-ne-bisedimet-per-dinarin-serb

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë i dhanë fund sërish pa ndonjë përparim takimit të së enjtes në Bruksel, në të cilin u diskutua lidhur me përdorimin e dinarit serb në Kosovë. Në takimin e kaluar me 4 prill, i dërguari evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha se “janë mbushur disa boshllëqe midis propozimeve të […]

Related posts

Kryediplomatët e Egjiptit dhe SHBA-së theksojnë “nevojën për sigurimin e armëpushimit në Gaza sa më parë”

rezart morina

Kapen 107 kilogramë marihuanë në Prishtinë, pamje nga kamioni ku ishte fshehur

rezart morina

Policia spanjolle arreston dhjetëra trafikantë droge të maskuar si shpërndarës ndihme në Ukrainë

admin