RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Burri nga India ecën më shumë se 8500 km për të kryer Haxhin

burri-nga-india-ecen-me-shume-se-8500-km-per-te-kryer-haxhin

Një burrë indian ka përmbushur ëndrrën e përjetshme për të ecur gjatë gjithë rrugës nga vendlindja e tij në Kerala për në Mekë për Haxh – një distancë prej 8640 kilometrash.

Shihabudeen Sayid Alawi, i njohur gjithashtu si Shihab Chottur, kaloi pesë vende – Indi, Pakistan, Iran, Irak dhe Kuvajt – për të arritur në Mekë në një vit e 17 ditë.

Ai u largua nga Kerala më 2 qershor 2022 dhe arriti në Mekë më 7 qershor. /mesazhi

Related posts

KFOR: Nuk kemi dërguar përforcime në veri pas sulmit ndaj Policisë së Kosovës

rezart morina

Kina zgjeron stërvitjen ushtarake, ndërkombëtarët thirrje për ulje të tensioneve

admin

Kuvendi mblidhet për dy seanca, në rend dite projektligji për Byronë e konfiskimit

admin