RTV AHIRETI
Shëndetësi

Çaji i gjelbër ndihmon në shëndetin e dhëmbëve

caji-i-gjelber-ndihmon-ne-shendetin-e-dhembeve

Përdorimi i çajit të gjelbër sjell shumë përfitime shëndetësore tek njeriu.

Sipas Healthline, disa studime tregojnë se çaji i gjelbër eleminion bakteret dhe viruset tek dhëmbët.

Pos kësaj çaji i gjelbër ndalon edhe zhvillimin e kariesit tek dhëmbët tuaj.

Gjithashtu ky lloj i çajit ndihmon kundër erës së keqe të gojës.

Related posts

Barishtet e karotave për zemrën, veshkat dhe kockat

admin

Keni probleme me veshkat? Atëherë mos e përdorni këtë erëz

admin

​10 vetitë medicinale të kanellës

admin