RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Çmimet e derivateve, lirohet nafta dhe benzina

cmimet-e-derivateve,-lirohet-nafta-dhe-benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për të shtunën.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.76 euro për litër, i benzinës me 1.40 euro.

Ndërkaq, çmimi i gazit me 0.76 euro.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së shtunës dhe janë të vlefshme për 24 orë.

Related posts

Serbia shkel marrëveshjen, kërcënon shtetet përkrahëse të Kosovës

rezart morina

Drojë nga përhapja e sëmundjeve pas përmbytjeve në Derna

admin

Soros ia kalon perandorinë 25 miliardë dollarë të birit

admin