RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

DEASH-i merr përgjegjësinë për sulmin me bombë në Damask

deash-i-merr-pergjegjesine-per-sulmin-me-bombe-ne-damask

Organizata terroriste DEASH mori përgjegjësinë për një shpërthim bombe me motoçikletë që vrau gjashtë persona në kryeqytetin sirian, transmeton Anadolu.

DEASH ka konfirmuar në rrjetet sociale se ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin.

Të paktën gjashtë persona u vranë dhe 23 u plagosën kur një mjet shpërthyes i vendosur në një motoçikletë pranë një taksie shpërtheu të enjten në Damask.

Duke cituar një deklaratë të Ministrisë së Brendshme, agjencia siriane e lajmeve SANA tha se bombardimi ndodhi në lagjen Sayeda Zainab.

Related posts

Erdogan në një vizitë dyditore në Serbi, pritet nga Vuçiq

admin

Hungaria e gatshme të mbështesë pranimin e Suedisë në NATO

rezart morina

Bullgaria zhvilloi aksion kundër kontrabandistëve të emigrantëve

admin