RTV AHIRETI
Lajme

Dëmtimi i bustit të Skënderbeut të Gjenevë, Kryetari i Bashkisë dënon aktin: Ngjarja po hetohet, nuk përjashtohet skenari me sfond nacionalist

demtimi-i-bustit-te-skenderbeut-te-gjeneve,-kryetari-i-bashkise-denon-aktin:-ngjarja-po-hetohet,-nuk-perjashtohet-skenari-me-sfond-nacionalist

Ambasadori shqiptar në Zvicër, Mustafa Nano, ka reaguar për dëmtimin e bustit të heroit tonë kombëtar “Skënderbeu” në Gjenevë, i cili ndodhet buzë liqenit, vetëm disa metra përballë zyrave të OKB. Sipas gazetës zvicerane në shqip  ‘Le Canton27.ch’, ambasada e ka dënuar ashpër dhe kërkon nga autoritetet te zbardhet rasti dhe te dënohen autoret e

Related posts

BeH, Zvizdiq thirrje anëtarëve të NATO-s të vendosin ushtarë në territorin e distriktit Bërçko

rezart morina

“Njerëzit duan paqe dhe siguri”- Papa Françesku: Ndërsa kujtimet e Luftës së Dytë Botërore zbehen, rreziku i një konflikti të ri global rritet

admin

Borisov fitoi zgjedhjet në Bullgari, por vështirë të formoj qeverinë

admin